Dragon Ball FighterZ
Dragon Ball FighterZ

Dragon Ball FighterZ – poznaj jedną z najlepszych bijatyk 2D ostatnich lat

Dragon Ball FighterZ – poznaj jedną z najlepszych bijatyk 2D ostatnich lat.
Dragon Ball FighterZ – poznaj jedną z najlepszych bijatyk 2D ostatnich lat.

Po latach nieobecności przygód nieustraszonego wojownika Son Goku wracają one do łask. Miłośnicy bohaterów stworzonych przez Akirę Toriyamę od niedawna mogą cieszyć się nową mangą i anime Dragon Ball Super, ale i rynek gier związanych z tym cyklem przeżywa prawdziwy renesans. Swoje premiery miały między innymi dwie odsłony Xenoverse, czyli produkcji cRPG, dzięki którym mogliśmy stworzyć własne alter ego i przenieść je do popularnego świata. Nie oszukujmy się jednak – Saiyanie i spółka najlepiej prezentują się w klasycznej bijatyce. W ten sposób przechodzimy do Dragon Ball FighterZ.

Satysfakcjonujący gameplay

W Dragon Ball FighterZ mamy do czynienia z walkami w systemie „tag team„. Polega on na starciach dwóch grup złożonych z trzech wojowników, między którymi w miarę swobodnie można się przełączać. Jest to zresztą bardzo taktyczna zagrywka pozwalająca na „chowanie” postaci, których pasek życia za bardzo zbliżył się do wartości zerowej. Wachlarz dostępnych ataków jest bardzo duży, poczynając od zwykłych razów wymierzanych pięściami i kopniaków, na tzw. Super Attacks kończąc. Kluczem do sukcesu jest timing oraz taktyka.

Kod do gry kupicie w dobrej cenie oczywiście w naszym sklepie!

Brzmi ciężko? Wcale nie! Przyswajanie kolejnych kombinacji przychodzi bardzo naturalnie, dlatego z czasem każdy graczy jest w stanie opracować własne podejście do starcia. Ważne jest również to, że w FighterZ o postawienie przeciwnika pod ścianą i odebranie mu możliwości obrony jest bardzo trudno. Czyni to pojedynki bardziej emocjonującymi, gdyż rywal zawsze ma szansę na wyrwanie się z impasu jakimś nieszablonowym zachowaniem.

Anime jak się patrzy

Pod względem wizualnym FighterZ to absolutny majstersztyk. Wszystkie sceny wyglądają jak żywo przeniesione z kultowego pierwowzoru. To wrażenie nie znika po rozpoczęciu pojedynku, zarówno projekt lokacji (m.in. słynna arena Tenkaichi Budõkai), jak i bohaterów oraz ich animacji stoją na bardzo wysokim poziomie. Warto wspomnieć, że nie do końca jest to gra dwuwymiarowa, ponieważ twórcy zrealizowali ją w 2.5D. Co to zmienia? Otóż słynnych herosów obserwujemy z boku, ale wszystkie graficzne fajerwerki zostały stworzone w 3D. Nadało to starciom głębi oraz rozmachu.

Na pochwałę zasługują sceny ukazujące najpopularniejsze ataki. Tutaj znów muszę odwołać się do serialu animowanego, bo Son Goku rzucający Genki Damę czy wspólne Kame Hame Ha wykonywane przez Gohana i Gotena, wyglądają jak przeniesione jeden do jednego. Są bardzo widowiskowe. Takie smaczki docenią nie tylko miłośnicy anime. Co ciekawe, grafika prezentuje się świetnie nie tylko na ekranie telewizora lub monitora, ale i małego wyświetlacza Nintendo Switcha.

Dragon Ball FighterZ – czy warto?

Dragon Ball FighterZ to dzieło Arc System Works, dla którego nie jest to pierwsze rodeo z bijatykami. Drugie zresztą też nie. Zespół od lat zajmuje się tym gatunkiem, czego owocem są takie serie jak Guilty Gear lub BlazBlue. To doświadczenie przełożyło się na znakomity model rozgrywki, który dodatkowo wzbogacają kultowi bohaterowie. Zaletą tytułu jest także stały rozwój, produkcja wciąż otrzymuje DLC z nowymi bohaterami, dzięki czemu do gry zawitał Broly (w dwóch wariantach) lub Master Roshi (AKA Genialny Żółw).

FighterZ jest znakomitą propozycją nie tylko dla fanów Dragon Balla, ale i wszystkich miłośników widowiskowych bijatyk.