Stellaris
Stellaris

Poznaj najlepsze dodatki do Stellaris

Poznaj najlepsze dodatki do Stellaris.
Poznaj najlepsze dodatki do Stellaris.

Poznaj najlepsze dodatki do Stellaris. Stellaris to rozbudowana strategia science fiction, dzięki której gracze mogą przemierzać wszechświat i budować własne międzygalaktyczne imperium. Pomimo kilku lat na karku produkcja studia Paradox starzeje się bardzo przyzwoicie. Duża w tym zasługa wydawanych co roku dodatków, które rozszerzają lub modyfikują znaną rozgrywkę, znacznie przedłużając żywotność gry. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Dodatki dla fanów polityki na najwyższym szczeblu

Deweloperzy z Paradox Development doskonale wiedzą, jak przykuć uwagę domorosłych galaktycznych polityków. Jednym z ciekawszych rozszerzeń jest MegaCorp – tytuł pozwalający stanąć na czele potężnej korporacji. Zamiast klasycznego rozwoju imperium poprzez dyplomację lub wojnę, rozgrywka opiera się tu na handlu oraz budowaniu kolejnych oddziałów firmy na różnych planetach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć bezdusznego giganta, dla którego ludzkie życie nie ma żadnego znaczenia. Cyberpunkowe skojarzenia są jak najbardziej poprawne.

Z kolei dodatek Federations skupia się na rozwoju dyplomacji i wzajemnych relacji między państwami. Zwiększa znaczenie tytułowych ugrupowań, jak i korzyści płynące z sojuszy. Osią zabawy jest tu wpływanie na decyzje senatu i osiąganie korzyści dla wszystkich jego członków.

Zagadki galaktyki czekają na odkrycie

Polityka stanowi istotny, ale nie najważniejszy element gry. Stellaris to przede wszystkim sandbox, w którym gracze mogą realizować się w dowolny sposób. Jeśli pragną stać się przemytnikami lub kosmicznym odpowiednikiem Indiany Jonesa, to mają taką możliwość. Na rynku dostępne są dodatki skierowane właśnie dla osób nastawionych na eksplorację wszechświata, odkrywanie wszystkich jego tajemnic. To mniejsze moduły idealne dla miłośników tak kultowych pozycji, jak Star Trek lub Stargate.

Rozszerzenie Distant Stars koncentruje się na starożytnych bramach prowadzących do nieznanych układów i jest prawdziwym rajem dla amatorów zapędzania się w nieznane rejony galaktyki. Na pionierów czekają nowe technologie, planety, istoty oraz scenariusze. Jednak spotkania z nieznanym często okazują się bardzo niebezpieczne… Na uwagę zasługuje również DLC Ancient Relics, czyli gratka dla entuzjastów archeologii. Poznajemy w nim losy zaginionych cywilizacji określanych mianem Prekursorów. Pradawne rasy pozostawiły po sobie nie tylko fragmenty tajemniczej historii, ale również artefakty, których odnalezienie wzmocni frakcję gracza.

Na wspomnienie zasługują także dodatki Utopia oraz Apocalypse. Pierwszy daje możliwość tworzenia majestatycznych stacji kosmicznych, natomiast drugi wprowadza broń zdolną niszczyć planety (Kolos). Dla przyszłych Lordów Vaderów to doskonała okazja, by stać się postrachem wszechświata. Nic tak nie działa na wyobraźnię przeciwników, jak groźba wymazania ich matecznika z gwiezdnych map.

Dzięki dodatkom w Stellaris każdy miłośnik strategii i realiów science fiction znajdzie coś dla siebie.

Wszystkie dodatki do Stelleris kupisz oczywiście na naszej stronie.