Wiedźmin
Wiedźmin

Wiedźmin – dlaczego uwielbiamy tę serię gier?

Gry z serii "Wiedźmin", oparte na powieści Andrzeja Sapkowskiego, od początku budziły zainteresowanie nie tylko ze strony Polaków, ale również naszych sąsiadów, którzy zazwyczaj nie znali pełnej, książkowej historii Geralta z Rivii. Prawdziwym sukcesem okazała się jednak trzecia część, której w 2015 roku nadano tytuł gry roku. Nie bez powodu gra zyskała tak wielką popularność. Przekonajcie się, co tak naprawdę wpłynęło na rozpowszechnienie tej produkcji niemal na całym świecie!
Gry z serii "Wiedźmin", oparte na powieści Andrzeja Sapkowskiego, od początku budziły zainteresowanie nie tylko ze strony Polaków, ale również naszych sąsiadów, którzy zazwyczaj nie znali pełnej, książkowej historii Geralta z Rivii. Prawdziwym sukcesem okazała się jednak trzecia część, której w 2015 roku nadano tytuł gry roku. Nie bez powodu gra zyskała tak wielką popularność. Przekonajcie się, co tak naprawdę wpłynęło na rozpowszechnienie tej produkcji niemal na całym świecie!

XXI wiek przyniósł już wiele produkcji, które podbijały serca milionom graczy na całym świecie. Zazwyczaj jednak były to produkcje zagraniczne. Zachwycamy się cudowną jakością gier, ich innowacyjnością, intrygującą fabułą i bardzo często zapominamy o tym, by wspierać również polskie firmy, z roku na rok rozwijające się i dorównujące poziomem do tych bardziej znanych. Gry z serii „Wiedźmin”, oparte na powieści Andrzeja Sapkowskiego, od początku budziły zainteresowanie nie tylko ze strony Polaków, ale również naszych sąsiadów, którzy zazwyczaj nie znali pełnej, książkowej historii Geralta z Rivii. Prawdziwym sukcesem okazała się jednak trzecia część, której w 2015 roku nadano tytuł gry roku. Nie bez powodu gra zyskała tak wielką popularność. Przekonajcie się, co tak naprawdę wpłynęło na rozpowszechnienie tej produkcji niemal na całym świecie! 

Wiedźmin i niebanalna fabuła

Gra, bazując na historii wykreowanej przez Andrzeja Sapkowskiego, stanowi zbiór wątków, które przeplatając się, tworzą zawiłą opowieść o przeznaczeniu i wojnie, o przetrwaniu i podejmowaniu trudnych decyzji, które realnie wpływają na późniejsze wydarzenia w grze. To gracz samodzielnie wybiera odpowiedzi, które zmieniają bieg wydarzeń i prowadzą do różnego zakończenia. Nie liczy się zatem wyłącznie zręczność, ale i umiejętność słuchania oraz wyczuwania konsekwencji. Klucz do gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – Edycja Rozszerzona kupicie w naszym sklepie.

Oprócz najciekawszego wątku głównego, w grze spotkać się można z wieloma zadaniami pobocznymi, wprowadzającymi w nastrój codzienności średniowiecznej. Możliwe są wyścigi, poszukiwania, typowe zlecenia wiedźmińskie, a także szeroka gama odkryć, których możemy dokonać przypadkowo, udając się na inne misje. Gra powoduje, że im więcej czasu nad nią spędzany, tym staje się dla nas bardziej interesująca, dlatego ciężko się nią znudzić. Część trzecia zawiera także dwa dodatki „Serce z kamienia” oraz „Krew i wino”, uzupełniające powieść. 

Świat przedstawiony 

 Zapewne każdy, kto choć raz miał do czynienia z tą serią powie, że jest to jedna z najlepszych, pod kątem malowniczości gier wszech czasów. Przemierzając lasy, pola i góry, rozciągają się na naszych oczach przepiękne, zapierające dech w piersiach krajobrazy, a wszystkie pory dnia zmieniają się niezwykle naturalnie. Realizmu tej grze dodają również zmiany pogodowe, tj. deszcz oraz mgła. Precyzyjne odwzorowanie świata, przenosi gracza na tereny typowo słowiańskie, nieznane często graczom zagranicznym.

Poza czysto wizualnym aspektem, „Wiedźmin” to bogactwo kulturowe, którego możemy doświadczyć na każdym kroku. W mieście słychać rozmowy o bitwach między różnymi nacjami, poruszany jest problem elfów i krasnoludów. Wszystko to składa się w pewną całość, nadającą tej historii autentyczności i unikalnego nastroju. 

Polskie tradycje i akcenty

 Na pewno każdy dokładnie wie, o czym mowa. „Wiedźmin” reprezentuje wierzenia naszych odległych przodków, kultywowane po dziś dzień. Poza wszelkimi stworami, południcami czy rusałkami, gra pokazuje polskie tradycje, pochodzące właśnie z okresu średniowiecza. Idealnym przykładem jest postać Guślarza, odprawiającego rytuał Dziadów. Dziś, znany jako Dzień Zaduszny, zmienił swoją formę, jednak wciąż możemy obejrzeć jego przebieg w grze. Wierzenia Słowian obecne są także pod postacią kapłanek bogini Westy, chłopów, budujących kapliczki oraz kupców, handlujących runami o różnych właściwościach.

Gra dodatkowo ukazuje huczne wesela, polskie stroje ludowe, nocne życie w karczmach oraz bale. Każda z części „Wiedźmina” powinna być przechodzona wyłącznie w języku polskim, żeby w pełni oddać staropolską mowę i akcenty. To również kluczowy element gry, który promuje nasze pochodzenie.

Gry z serii „Wiedźmin” to nie tylko świetna przygoda, podróże oraz zabijanie potworów. To polska opowieść o odwiecznej walce dobra ze złem, która stała się produkcją na skalę światową i z tego powinniśmy być dumni.