wormsy
wormsy

Wormsy – historia powstania kultowej serii

Wormsy i ich historia - poznaj ją! Ta kultowa gra, której bohaterami są sympatyczne robale bije rekordy popularności wśród kolejnych pokoleń.
Wormsy i ich historia - poznaj ją! Ta kultowa gra, której bohaterami są sympatyczne robale bije rekordy popularności wśród kolejnych pokoleń.

Nie ma chyba gracza, który nie słyszałby o „Wormsach”. Ta kultowa gra, której bohaterami są sympatyczne, acz wojownicze robale, bije rekordy popularności wśród kolejnych pokoleń. Dostępna na wielu platformach charakteryzuje się doskonała grywalnością i niepodrabialnym poczuciem humoru. Dowiedz się skąd wzięła się ta gra i jaka jest jej historia. 

Wormsy – o co w tym chodzi?

Seria Worms to gra, która przyciąga coraz to nowych miłośników. Gatunkowo jest to strategia turowa, która posiada także cechy gry logicznej oraz zręcznościowej. Jej bohaterami są robale – motywem głównym całej fabuły jest rywalizacja pomiędzy dwiema ich zwaśnionymi grupami.

Samo tło fabularne zazwyczaj zarysowane jest dosyć luźno – zazwyczaj mamy do czynienia z dwiema drużynami, które nawzajem okładają się coraz bardziej zmyślnymi i kreatywnymi narzędziami zniszczenia. Robaki stosują przeciwko sobie broń taką jak pistolety, bazooki, granaty czy atrybuty charakterystyczne wyłącznie dla gry – bomba w formie banana czy kultowy Święty Granat Ręczny, który wybuchając śpiewa „alleluja”. Co ciekawe, granat ten jest niemal dokładnym odwzorowaniem granatu z filmu „Monty Python i Święty Graal„. Zadaniem gracza jest pomóc jednej z drużyn wykończyć robaczych przeciwników. 

Wormsy – jaka jest historia gry?

Do tej pory ukazało się prawie dwadzieścia gier z serii Worms, która jest dzieckiem brytyjskiej firmy produkującej gry – Team17. Pierwsza odsłona gry ujrzała światło dzienne w 1994 roku i nosiła tytuł Total Wormage. Pozycja osiągnęła bardzo duży sukces zarówno wśród krytyków, jak i graczy.

Kwestią czasu było wypuszczenie na rynek kolejnych jej odsłon – zarówno następnych części, jak i różnego rodzaju spin offów czy dodatków. Pierwszy raz grafika 3D pojawiła się w serii w roku 2003 w odsłonie gry dostępnej na PC. Od tamtej pory w Wormsy możemy grać na wielu różnych platformach. Obok wersji na komputery stacjonarne pojawiły się także gry na konsole (zarówno stacjonarne, jak przenośne. Miłośnicy smartfonów także mogą zabierać sympatyczne robale ze sobą praktycznie wszędzie. Ciekawa kreskówkowa oprawa wizualna jest dodatkowym atutem. 

Wiele gier z serii Wormsy kupisz w naszym sklepie! To na przykład:

Tym, co decyduje o uroku gry Worms jest zdecydowanie jej niebanalne i charakterystyczne poczucie humoru. Stosunkowo prosta fabuła uwodzi przenikliwym żartem, który pojawia się konsekwentnie w każdej odsłonie gry. Śpiewające bomby w ciekawych kształtach, charakterystyczny głos robali oraz humorystyczne teksty są tym, co docenili gracze na całym świecie. Poszczególni bohaterowie różnią się od siebie. Mają różne wyposażenie, atrybuty a także broń, którą dysponują. Nie ma więc mowy o wtórności czy jednorodności.

Standardowy tryb, który umożliwia grę przez sieć ze znajomymi sprawia, że Wormsy stały się przeżyciem zbiorowym, w którym uczestniczą coraz to nowe pokolenia graczy.